Kullatera lasteaia väikesed robootikud
Kullatera lasteaia väikesed robootikud

Tallinna lasteaialapsed panevad end proovile nutikuu robootikapäeval

 

25. aprillil 2019 algusega kell 9.30 toimub Tallinna Südalinna Koolis pealinna lasteaedade robootikapäev „BeeBot ja BlueBot on minu sõbrad“, kus panevad end proovile lapsed 28 lasteaiast.

Robootikapäeva korraldab Tallinna Liikuri Lasteaed koostöös Tallinna Haridusameti ning Tallinna Ülikooli õpperobootika nooremteaduri Janika Leostega.

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala sõnul on Tallinnas viimastel aastatel tegutsetud selle nimel, et kõik lapsed saaksid osa robootika algõpetusest. „Oleme hankinud igasse lasteaeda mitmesuguseid robootikavahendeid,“ ütles Rannala. „Lasteaedade aktiivsus ja laste huvi robotite kasutamisel kinnitab, et valitud suund on kaasahaarav ja tõhus. Mängulise robootikavõistluse korraldamine lasteaedadele on selle suuna loomulik areng ja väljund, kus lapsed saavad oma teadmisi näidata ja võrrelda neid ka teiste lastega.“

Janika Leoste peab robootikapäeva oluliseks ka seetõttu, et see julgustab õpetajaid aktiivsemalt roboteid õppetöösse lõimima. „Õppimine areneb ja muutub pidevalt, seda mitte ainult koolis, vaid ka lasteaias. Õpetajad otsivad üha uusi lahendusi, kuidas õppetöö huvitavamaks muuta ja lapsi iseseisvalt mõtlema õpetada,“ rääkis Leoste. „Robootikapäevaga seotult saavad paljud lapsed esimese kogemuse robotitega tegelemisel ning kogemus näitab, et see innustab neid üha rohkem uurima ja katsetama.“

Robootikapäeva juhatab sisse suur ja elus BeeBoti robot koos Pipiga. Võistlustulle asuvad neljaliikmelised võistkonnad koos õpetajaga. BeeBot ja BlueBot robotiteid kasutades tuleb võistlejatel lahendada neli lõbusat ülesannet. Tegu on ühiste õppemängudega, mis sobivad hästi ka algajatele. Ülesannete lahendamisel saavad lapsed näidata oma meeskonnatöö oskusi ning teadmisi matemaatikas, loodusteadustes ja programmeerimises. Lastele kohaselt on kavas ka ühine tants.

Üritust aitavad läbi viia 32 vabatahtlikku, nende hulgas 16 õpilast Tallinna Pae Gümnaasiumist ja 16 täiskasvanut Tallinna lasteaedadest.

Kell 9.30-11.00 osalevad üritusel Tallinna venekeelsed ning kell 11.30-13.00 eestikeelsed lasteaiad.

Tutvu robootikapäeva ülesannetega

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
+ 372 6404503, +372 5272668
Rainer.rannala@tallinnlv.ee

Uudis ilmus algselt tallinn.ee veebis.