Tallinna Ülikooli uurimislabor EDUSPACE

DSC06048

Tallinna Ülikoolis on sisustamisel tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimislabor. Uurimislaborisse on oodatud kõik teadlased, õppejõud, üliõpilased ja ka õpetajad uurima, õppima ja õpetama.

Laboris on saadaval erinevad seadmed (robotid, sensorid, elektroonilised mänguasjad, virtuaalreaalsus jne), mida rakendatakse õppevahenditena innovaatilistes klassiruumipraktikates või mida alles plaanitakse uurima hakata. Samuti on laboris andmekogumisseadmed (videokaamerad, diktofonid, koostöist õppimist mõõtvad sensorid jne).

Lisaks füüsilistele seadmetele koondab uurimislabor endas ka oskusteavet EDULAB tööriistakasti kasutamiseks ja STEM-seadmetele koostatud avatud digitaalsete õppematerjalide kogumikke, mida on võimalik hõlpsalt adapteerida nii õpetajatel klassiruumipraktikates kui ka teadlastel ja üliõpilastel uurimistööde läbiviimiseks.

Hetkel on võimalik teadlastel, üliõpilastel ja partnerkoolide-lasteaedade õpetajatel kasutada seadmeid uurimistöö läbiviimiseks ajutises laboris A-440 kokkulepitud ajal. Vajadusel toimub väljaõpe seadmete kasutamiseks labori assistentide juhendamisel kohapeal.
Samuti toimub seadmetega õppetöö nii tasemeõppes kui ka täiendkoolituses.

Siin saad tutvuda täpsema nimekirjaga, milliseid seadmeid on hetkel saadaval:  seadmete nimekiri.

Jooksvalt lisanduvad sinna täpsemad seadmete kasutamise juhendid, mida oleks soovitatav eelnevalt iseseisvalt läbi töötada, et laboris veedetud aeg mööduks võimalikult praktiliselt.

Kui soovid kasutada seadmeid, mida EDUSPACE-i nimekirjas paraku ei leidnud, siis palun tutvu hetkel olemasolevate broneeringuvõimalustega HIK-i seadmekogus: https://www.tlu.ee/hti/haridusinnovatsiooni-keskus/hik-i-seadmekogu

Hoia värskematel uudistel pilku peal ka meie Facebook-i lehel: https://www.facebook.com/TallinnUniversityEduspaceLab/

Uurimislaborisse on võimalik tulla uurima, õppima ja õpetama vabakasutusajal:

2020. aasta kevadsemestril esmaspäeviti kell 14-17 (v.a 27.01, 6.04) ja teisipäeviti (v.a 28.01, 7.04, 5.05) kell 10–14, ruum A-440.

Oma tuleku soovist palun kindlasti teavita eelnevalt ette. Selleks täida ankeet siin või saada meile kiri vabas vormis.

Juhul, kui soovid tulla laborisse mõnel teisel ajal, saada palun kiri aadressile skiper@tlu.ee või p22slane@tlu.ee. Proovime leida sobiva lahenduse.

Tutvu eelnevalt ka labori kasutamise reeglitega.

Lisainfo:

Anastassia Skiperskaja, labori assistent, skiper@tlu.ee
Ragnar Pääslane, labori assistent, p22slane@tlu.ee

Tallinna Ülikooli teadusnädalal, 24. septembril tutvustati uurimislaborit ka kõigile huvilistele lähemalt.

Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuse juht ja õpianalüütika professor Tobias Ley ning õpperobootika analüütik ja nooremteadur Janika Leoste andsid tutvustusüritusel huvilistele ülevaate uurimislabori kontseptsioonist ning rääkisid lähemalt labori sihtrühmadest ja seadmekogust, mida nii teadlased, õppejõud, üliõpilased kui ka õpetajad saavad oma uurimistööde läbiviimiseks kasutada.

Loe edasi siit.