Tallinna Ülikooli uurimislabor EDUSPACE

DSC06048

Ülikoolis on sisustamisel õppimise ja õpetamise uurimislabor. Uurimislaborisse on oodatud kõik teadlased, õppejõud, üliõpilased ja ka õpetajad nii uurima, õppima ja õpetama.

Laboris on saadaval erinevad seadmed (robotid, sensorid, elektroonilised mänguasjad, virtuaalreaalsus jne), mida rakendatakse õppevahenditena innovaatilistes klassiruumipraktikates või mida alles plaanitakse uurima hakata. Samuti on laboris andmekogumisseadmed (videokaamerad, diktofonid, koostöist õppimist mõõtvad sensorid jne).

Lisaks füüsilistele seadmetele koondab uurimislabor endas ka oskusteavet EDULAB tööriistakasti kasutamiseks ja STEM seadmetele koostatud avatud digitaalsete õppematerjalide kogumikke, mida on võimalik hõlpsalt adapteerida nii õpetajatel klassiruumipraktikates kui ka teadlastel ja üliõpilastel uurimistööde läbiviimiseks.

Hetkel on võimalik teadlastel, üliõpilastel ja partnerkoolide-lasteaedade õpetajatel kasutada seadmeid uurimistöö läbiviimiseks ajutises laboris A-440 kokkulepitud ajal. Vajadusel toimub väljaõpe seadmete kasutamiseks labori assistentide juhendamisel kohapeal.
Samuti toimub seadmetega õppetöö nii tasemeõppes kui ka täiendkoolituses.

Siin saad tutvuda täpsema nimekirjaga, milliseid seadmeid on hetkel saadaval:  seadmete nimekiri.

Jooksvalt lisanduvad sinna ka täpsemad seadmete kasutamise juhendid, mida oleks soovitatav eelnevalt iseseisvalt läbi töötada, et laboris veedetud aeg mööduks võimalikult praktiliselt.

23. septembril 2019 saab uurimislaboriga ka ise praktilist tutvust tegema tulla. 23. septembril kell 10–14 toimuvad uurimislaboris (A-440) gümnaasiumiklasside õpilastele ja ka õpetajatele suunatud robomatemaatika töötoad, kus saab ennast panna robootikaga lõimitud klassiruumis õppimist uuriva teadlase kingadesse. 

Loe edasi siit ja registreeru töötuppa.

24. septembril 2019 algusega kell 15 toimub Tallinna Ülikooli teadusnädalal Teadlaste Öö Festivali (TÖF) raames tehnoloogiaga toetatud õpetamise ja õppimise labori EDUSPACE tutvustus.  

Loe edasi siit ja tule tutvuma.

Uurimislaborisse on võimalik tulla uurima, õppima ja õpetama vabakasutusajal:
2019. aasta sügissemestril esmaspäeviti kell 10–12 ja teisipäeviti kell 12–14 ruum A-440.

Oma tuleku soovist palun teata eelnevalt ette, täida selleks ankeet siin.

Juhul, kui soovid broneeringut tühistada, saada palun meil aadressile skiper@tlu.ee või p22slane@tlu.ee

Tutvu eelnevalt ka labori kasutamise reeglitega.

Lisainfo:

Anastassia Skiperskaja, labori assistent, skiper@tlu.ee
Ragnar Pääslane, labori assistent, p22slane@tlu.ee