Eile tutvustati Tallinna Ülikooli teadusnädalal uut uurimislaborit EDUSPACE

Foto autor: Piret Räni

Eile, 24. septembril tutvustati koostöös Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi, haridusuuenduse tippkeskuse ja digitehnoloogiate instituudiga uut tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimise laborit EDUSPACE, mis on Tallinna Ülikoolis plaanis avada juba 2020. aastal.

Õpianalüütika professor ja haridusuuenduse tippkeskuse juht Tobias Ley toonitas, et uurimislabor annab meile võimaluse katsetada uusi uurimisvahendeid ja saada parema ettekujutuse õppija tegelikust käitumisest. "Juba praegu töötavad meie teadlased ülikooli CEITER-i uurimisrühmast selle nimel, et uurida koostöös koolidega tehnoloogiaga toetatud õppimist ja õpetamist. Kuid on selleks vaja ruume, kus katsetada ja läbi viia erinevaid õpistsenaariume," sõnas Tobias.

Pildil TLÜ haridusuuenduse tippkeskuse juht professor Tobias Ley.
Foto: Piret Räni

Nooremteadur Janika Leoste rõhutas, et laboriga loome ennekõike meie enda üliõpilastele võimaluse tehnoloogiaga rikastatud õppimise ja õpetamise uurimiseks. "Lisaks saame pakkuda ülikooli headele partneritele koolidest ja lasteaedadest uurimiskeskkonda, kus katsetada uusi õppevahendeid, mida klassiruumis kasutusele võtta," tutvustas Janika uut laborit.

TLÜ õpperobootika nooremteadur Janika Leoste
Foto autor: Piret Räni

EDUSPACE tehnoloogiaga toetatud õpetamise ja õppimise labor on Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi, digitehnoloogiate instituudi ning haridusuuenduse tippkeskuse poolt ellukutsutud õppetööks ja tõenduspõhise õppeprotsessi uurimiseks loodud keskus.


Kogu ürituse fotogaleriid näeb siit.